RODO/Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Sitowcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony https://spsitowiec.edupage.org/
Data publikacji strony internetowej: rok miesiąc dzień 20.09.2012 r. Data ostatniej istotnej aktualizacji: strona aktualizowana jest na bieżąco.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. (Dz.U. 2019 poz. 848) o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

1. Linki w serwisie otwierają się w tym samym oknie, jednak z uwagi na pewne ograniczenia systemowe mogą się zdarzyć sytuacje, w których będą się one otwierały w nowym oknie, nie informując o tym użytkownika.

2. Załączniki nie posiadają informacji na temat wielkości i formatu pliku, pewne grafiki nie zawierają tekstów alternatywnych oraz wersji tekstowej, niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów.

3. Niektóre dokumenty opublikowane na stronie mogą być niedostępne z uwagi na fakt, że pochodzą z różnych źródeł, opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji, posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji – np. skany dokumentów opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

4. Treści archiwalne, które nie były zmieniane po 23 września 2019r., nie podlegają przepisom ustawy, nie posiadają zatem deklaracji dostępności.

Skróty klawiaturowe:
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem: Szkoła Podstawowa w Sitowcu; Sitowiec 16, 86 – 010 Koronowo lub sitowiec@koronowo.edu.pl

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu:
sekretariat:  664 436 527
dyrektor: 784 013 265
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa:
Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej,  ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego na warunkach określonych w ustawie.  W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

1.    Dostępność wejścia do budynku.
Budynek, w którym mieści się Szkoła Podstawowa w Sitowcu ma jedną kondygnację. Do budynku prowadzą 2 wejścia; brak przystosowania do wjazdu dla osób niepełnosprawnych. Osoby z trudnościami w poruszaniu się mogą liczyć na kontakt z pracownikiem szkoły, po zawiadomieniu o takiej potrzebie.

2.    Dostępność korytarzy i schodów .
Korytarze znajdujące się w budynku  są dostępne i wystarczająco szerokie.

3.    Pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne.
Szkoła nie posiada pochylni; nie stosuje informacji głosowych i pętli indukcyjnych.

4.    Prawo wstępu z psem asystującym (utrudnienia i ograniczenia).
Nie ma ograniczeń.

6.    Tłumacz migowy na miejscu lub on-line
Szkoła nie posiada tłumacza języka migowego.

Oświadczenie sporządzono dnia: 07.03.2022r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-12.